Reference 

Podzimní LESs stress kurz pro veřejnost ve Sluňákově

Reference od Jany, účastnice podzimního LESs stress kurzu ve Sluňákově:

"Jela jsem na kurz LESs stress, protože jsem hledala strategie, který by mi pomohly zvládat náročné životní období... během těch několika dní strávených ve Sluňákově jsem však našla víc, než jen strategie ke zvládání stresu...

Johance a Lukášovi se podařilo vytvořit kurz, který byl pro mě vyvážený svým obsahem i formou:

Trocha teorie pro komplexnější porozumění tomu, co všechno může vyvolávat stres a přetížení... toho, jak stres ovlivňuje naše tělo, naše emoce, naše sociální vztahy, naši výkonnost, naše zdraví... a také trocha teorie o síle přírody a jejím vlivu na nás.

Spojení se se sebou prostřednictvím pohybu během cvičení jógy, bytí v těle vnímám jako nástroj bytí v přítomném okamžiku. Vnímání toho, co cítím fyzicky, je pro mě mostem k tomu, abych si lépe uvědomovala své pocity, které jsou téměř vždy spojeny také s nějakým fyzickým prožitkem. Čím více vnímám své tělo a učím se jej poslouchat, tím lépe pak mohu začít vnímat své emoce, které jsou pro mě někdy hůř uchopitelné.

Prožitkové aktivity v přírodě pro hlubší porozumění a uvědomění, jak vnímám sebe, jak vnímám lidi kolem sebe a jak vnímám životní události, které prožívám, a jak se mé vnímání a prožívání může změnit, když změním úhel pohledu, vnímání síly a moudrosti přírody a hledání toho, co se od přírody můžu naučit pro svůj osobní život. Síla čistého bytí teď a tady, přijetí plynutí věcí...

Vzájemné sdílení inspirací pro mě byla nejen moudrost přírody, ale také moudrost všech, kteří se kurzu účastnili, ať už v roli průvodců, tak v roli účastníků... Odvaha a ochota podívat se na sebe a do sebe a sdílet své prožitky umožnila, abychom se inspirovali navzájem. Objevování krásy jinakosti a přijímání rozdílných pohledů a přístupů.

Velmi děkuji Johance, Lukášovi a všem účastníkům kurzu za vytvoření bezpečného prostředí pro objevování a sdílení! A taky za pohodu a humor, už dlouho jsem se tak nenasmála. :-) "


Reference od Jardy, účastníka podzimního LESs stress kurzu ve Sluňákově:

"Protože jste nám celý víkend věnovali to nejcennější, co máte, spoustu Vašeho volného času, tak já Vám na oplátku píši několik řádků k Vašemu báječnému kurzu.

Od samotného začátku se mi líbila organizace kurzu, kdy bylo vidět, že ji lektoři mají dobře promyšlenou. Jednotlivé činnosti na sebe vhodně navazovaly a navzájem se doplňovaly. ... Velice inspirativní pro mě byly myšlenkové úkoly k lepšímu poznání sebe sama, které jsme plnili buď samostatně, nebo ve dvojicích a s poznatky pak seznamovali ostatní účastníky. Člověka to přiměje uvažovat v jiné rovině, než na jakou je zvyklý, a pomůže mu to vystoupit z komfortní zóny, nebo z bubliny, ve které se naučil žít. ...

Kurz Less Stres je z mého pohledu vhodný pro každého, kdo bojuje s každodenním stresem, nebo si jen chce zpestřit víkend a poznat se se zajímavými lidmi, od kterých se může inspirovat pro svůj další život. Rozhodně jsem si z něj odvezl mnohem více než jen snídani, oběd, večeři a nějaké to občerstvení. 😊 Dojmy z něj jsem vstřebával ještě několik dní.

Děkuji lektorům za jejich čas strávený s námi, i ostatním účastníkům kurzu, byl to úžasný víkend s báječnými lidmi a skvělým programem. Velmi rád se ho zúčastním i příště."


Jarní LESs stress kurz v Javoříčku

Reference od Hanky, účastnice jarního LESs stress kurzuv Javoříčku:

"Víkend s Johankou a Lukášem v Javoříčku byl jedním z nejhezčích dárků, které jsem kdy dostala k narozeninám a že jsem těch narozenin už pár měla. Slovy se dost dobře tato zkušenost popsat nedá, to se "musí" zažít. Kurz je především o vlastním prožívání, o cestě k sobě, do svého nitra, a taky zpět ke svému tělu, zpět k rovnováze. Pro mě to byl hluboký, transformační zážitek venku přírodě, v lese, který doporučuji každému."

© 2023 LESs stress. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!